Jak zrobić choinkę, niedźwiedzia, wiewiórkę i jeża z lukru

Zanim przejdziemy do tego jak zrobić choinkę, niedźwiedzia, wiewiórkę i jeża z lukru chciałabym Wam pokazać jak prezentował się cały tort 🙂

Choinka

Do wykonania choinki potrzebne będą:

  • papier do pieczenia
  • zszywacz lub kilka spinaczy do papieru
  • rozpuszczona czekolada (100g mlecznej i 100 g  gorzkiej, ale kupcie więcej w zapasie, ostateczna ilość zależy od tego, jak duże i szerokie choinki chcecie zrobić)
  • czekoladowe kulki (przykładowo: Nesquik lub Mlekołaki Lubelli)
  • rękaw cukierniczy i tylka – mała otwarta gwiazdka

Z papieru do pieczenia wycinamy trójkąt i robimy rożki, które stanowić będą nasze środki. Technikę składania rożków możecie podejrzeć tutaj. Zawinięty bok zabezpieczamy dodatkowo zszywaczem, aby się nie rozjechał.

Małe rożki (takie do 10cm wysokości) wypełniamy całkowicie czekoladą i odstawiamy do lodówki, do zastygnięcia.

Największy rożek (u mnie 20cm wys.) umieszczamy czubkiem do dołu, w naczyniu, które zapewni mu stabilność, np. wysoka szklanka. Na spód wlewamy rozpuszczoną, wystudzoną czekoladę, tak aby sięgała jakieś 2-3 cm. Następnie do reszty czekolady dodajemy czekoladowe kuleczki i dokładnie mieszamy. Wypełniamy tą masą resztę rożka. Wstawiamy do lodówki na tak długo, aż czekolada całkowicie zastygnie.

W międzyczasie przygotowujemy lukier królewski (royal icing) i barwimy go na zielono. Przepis znajdziecie tutaj. Lukier powinien być dosyć gęsty, aby zachowywał dobrze swój kształt po wyciśnięciu. Lukier można przygotować również wcześniej, tylko należy pamiętać, aby przed użyciem wyjąć go wcześniej z lodówki i dobrze wymieszać.

Gdy czekolada będzie twarda zdejmujemy papier do pieczenia. Gdyby największa z choinek nie stała stabilnie, można ją wyrównać od dołu ostrym nożem.

Ustawiamy środki choinek, tak aby mieć do nich dobry dostęp z każdej strony. Pamiętajcie, że w momencie, gdy wyciśniecie lukier nie można ich będzie dotykać przez kilka godzin.

Za pomocą tylki, krótkimi ruchami wyciskacie lukier zaczynając od dołu i kierując się ku górze.Gdy cała choinka będzie pokryta lukrem zostawiamy ją do wysuszenia najlepiej na noc.

Wiewiórka, niedźwiedź, jeż

Potrzebne będą:

  • brązowy i biały lukier plastyczny
  • odrobina czerwonego i zielonego lukru plastycznego (na jabłko)
  • pędzelek i woda do klejenia
  • małe ostro zakończone nożyczki

Jak wykonać poszczególne zwierzątka możecie zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=UC2PlxQCotQ

Jeśli chcielibyście zrobić takie dekoracje, ale macie pytania lub wątpliwości, piszcie, pytajcie. Pomogę jeśli tylko będę w stanie 🙂

Print Friendly, PDF & Email
O autorze

2 Responses

Zostaw komentarz